Zalety korzystania z usług doradcy kredytowego

28 sie    Firma

Dobry kredyt powinien być dostępny na dogodnych warunkach, szybki i tani. Jak go znaleźć? Przy wyszukaniu ofert warto skorzystać z pomocy doradcy kredytowego, który przeanalizuje wszystkie kredyty dostępne na rynku i wskaże na ten, który będzie najkorzystniejszy.

Doradztwo kredytowe – co to jest?

Doradztwem kredytowym nazywa się usługę świadczoną przez doradców finansowych, którzy określani są także jako pośrednicy finansowi. Polega ona na pomocy w wyszukaniu najlepszych ofert kredytowych.

Doradcy działają zgodnie z ustawą o kredycie hipotecznym oraz o nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami z 2017 roku.

Doradca można pomóc wyszukać:

  • kredyt hipoteczny – na mieszkanie, dom
  • kredyt samochodowy
  • kredyt konsumpcyjny
  • kredyt firmowy
  • kartę kredytową

Doradca kredytowy – dlaczego warto skorzystać z jego usług?

W swoim biurze doradca kredytowy może zaoferować klientom dostęp do szerokiej gamy usług związanych ze znalezieniem najkorzystniejszych produktów kredytowych w bankach. Wsparcie to obejmuje zbadanie zdolności kredytowej na podstawie obecnej sytuacji klienta, a także dobór najlepszych propozycji.

Korzystanie z doradztwa niesie ze sobą szereg korzyści. Przede wszystkim klient może dowiedzieć się, czy rzeczywiście stać go na wzięcie kredytu, a także sprawdzić jego najwyższą dostępną kwotę. W razie potrzeby warszawski doradca finansowy zasugeruje, jak można zwiększyć zdolność kredytową.

Specjalista ten przeanalizuje również dostępne na rynku oferty i będzie mógł wskazać, która z nich będzie wyróżniała się najlepszymi warunkami i najniższymi kosztami.

Usługi świadczone przez doradców są bezpłatne. Otrzymują oni swoje wynagrodzenia na zasadzie prowizji od współpracujących banków. Nie wpływa to jednak na zwiększone koszty kredytowe dla klientów – co więcej, często są one jeszcze niższe niż w placówkach.